YOZGAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Yozgat 2023 Eğitim Vizyon Belgesi Yayınlandı

Yozgat 2023 Eğitim Vizyon Belgesi Yayınlandı

Öğrencilerimizin insan eksenli bir yaklaşımla ve fıtratlarına uygun şekilde yetiştirilerek  21.yüzyılın  becerilerini kazanması, bu becerileri kazanırken aynı zamanda milli ve manevi değerlerine bağlı, kendisini tanıyan; ilgi, yetenek ve potansiyelinin farkında olan, bilimle kültürü bağdaştıran bir anlayışla yetişmeleri; sürekli değişen ve gelişen ortamlarda çağın gerekleri ile uyumlu bir eğitim öğretim anlayışını sistematik bir şekilde devam ettirebilmemiz, belirlediğimiz stratejileri en etkin şekilde uygulayabilmemiz ile mümkün olacaktır.

Milli Eğitim Bakanlığımızca hazırlanan 2023 Eğitim Vizyonunun temel amacı çağın ve geleceğin becerileriyle donanmış ve bu donanımı insanlık hayrına sarf edebilen, bilime sevdalı, kültüre meraklı ve duyarlı, nitelikli, ahlaklı bireyler yetiştirmektir. 2023 Eğitim Vizyonu, kurumlarımızın daha etkili, verimli ve önceliklere ve veriye dayalı bir yönetim anlayışı sergileyebilmeleri için tüm faaliyetlerini planlı, programlı, ölçülebilir hedeflere yönelik bir şekilde yapmalarını sağlamıştır. Ayrıca, kurumlara sistematik ve planlı düşünmeye sevk etme, bilimsel ve teknolojik gelişmeleri takip etme, bu gelişim ve değişimlere kendilerini hazırlama fırsatı vermiştir.

Bu amaçla ilimizin eğitimdeki mevcut durumu hedefleriyle yerel düzeydeki yapılacak çalışmaların yer aldığı İl Milli Eğitim Müdürlüğü 2023 Eğitim Vizyonu ilimiz eğitimcilerinin katılım ve destekleriyle yapılan çalıştayda belirlenmiştir.

Çalıştayda belirlenen hedefler ile İlimiz dahilinde 2023 Eğitim Vizyon Belgesi kapsamında yapılacak çalışmaları içeren ''Yozgat 2023 Eğitim Vizyon Belgesi'' kitap haline getirilerek tüm eğitim kurumlarına gönderilmiştir.

Vizyon Belgesinde yer alan hedeflerin gerçekleşmesi için tüm eğitim camiası olarak gerekli her türlü çalışma yapılmakta olup, artan bir ivmeyle devam edecektir.

  İl Eğitim Vizyonunun hazırlanmasında her türlü özveriyi gösteren ve sürecin tamamlanmasına katkıda bulunan yöneticilerimize, öğretmen arkadaşlarımıza ve çalışma ekiplerine teşekkür eder, saygılar sunarız.

 

17-06-2019

Karatepe Mah. H.Ahmet Yesevi Cad. No57 Yeni Valilik Hizmet Binası Kat 2 66100 YOZGAT - 0 354 280 66 00 280 66 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.