YOZGAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Yozgat Doğa Ve Bilim Kampı -1 Projesi Başlıyor (6-13 Ekim 2018)

Yozgat Doğa Ve Bilim Kampı -1 Projesi Başlıyor (6-13 Ekim 2018)

Yozgat Doğa ve Bilim Kampı -1 Projesi; Yozgat İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Bozok Üniversitesi ortaklığında, Fatma Temel Turhan Bilim ve Sanat Merkezi tarafından hazırlanan Yozgat Merkez ve ilçelerinde ortaokul seviyesinde öğrenim gören öğrencilerimiz için ilk kez gerçekleştirilecek bir TÜBİTAK 4004 Doğa Eğitimi ve Bilim Okulları Programı projesidir.

İlimizde kurumlararası iletişimin en üst düzeyde gerçekleşmesini hedefleyen projede Yozgat Belediyesi, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Milli Parklar Müdürlüğü, Orman Müdürlüğü ve Yozgat TEMA Vakfı Başkanlığı destekçi kurumlar arasında yer almaktadır.

Proje kapsamında Ortaokul 6,7 ve 8. Sınıf öğrencilerinden 40 öğrenci katılımcı olarak yer alacaktır. Etkinliklerde Bozok Üniversitesinden 4 akademisyen ve Fatma Temel Turhan Bilim Sanat Merkezinden 14 öğretmen uzman, eğitmen ve rehber olarak görev yapacaktır.

Toplam 8 gün 7 gece konaklamalı olarak planlanan etkinliklerde öğrencilerimiz bilimsel süreçleri doğada zevkli etkinlikler yoluyla tanıyacak, öğrencilerimize doğa ve bilimin iç içe olduğu öğrenme ortamları oluşturulacaktır. Öğrenciler bilime dokunarak bilimsel süreç becerilerini ve yeteneklerini geliştirirken, farklı alanlarda uzmanlaşmış akademisyen ve öğretmenler ile bir araya gelerek onların bilgi ve tecrübelerinden yararlanacaklardır.

Çamlık Milli Parkında doğa yürüyüşü ve spor etkinlikleri ile başlayacak projemizde, Kazankaya Kanyon Gezisi ve Oryantring, Kerkenez Harabeleri ve Roma Hamamı ziyaretleri, Bozok Üniversitesi laboratuvar çalışmaları, Fatma Temel Turhan Bilim ve Sanat Merkezinde robotik kodlama etkinlikleri, stratejik düşünme ve akıl oyunları geceleri, görsel sanatlar atölyesinde 3 boyut ve gerçeklik çalışmaları, astronomi eğitimleri ve konak sohbetleri gibi bir dizi etkinlikle devam edecektir.

Projenin açılışı 6 Ekim 2018 Saat:13.30 da Yozgat Valiliği Konferans Salonunda yapılacak ve 13 Ekim 2018 tarihinde yine aynı salonda saat: 9.30 da kapanış programı düzenlenecektir.

Projenin hayırlı olmasını diler ,hazırlanması ve gerçekleştirilmesinde emeği geçen ve geçecek olan herkese teşekkür ederiz.

03-10-201803-10-2018

Karatepe Mah. H.Ahmet Yesevi Cad. No57 Yeni Valilik Hizmet Binası Kat 2 66100 YOZGAT - 0 354 280 66 00 280 66 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.