YOZGAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Zübeyde Hanım Öğrencileri Mest Etti

İç Anadolu Aşçılar ve Pastacılar Federasyonu Büyük Buluşma Yozgat 2 programı adı altında Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerine uygulamalı ve teorik aşçılık eğitimi verildi. 
Zübeyde Hanım Öğrencileri Mest Etti

İç Anadolu Aşçılar ve Pastacılar Federasyonu Büyük Buluşma Yozgat 2 programı adı altında Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerine uygulamalı ve teorik aşçılık eğitimi verildi. 
17-02-2017
İç Anadolu’nun çeşitli illerinden gelen birbirinden yetenekli şefler, hünerlerini öğrencilere sergilediler. Öğrencilere balık ve tavuk pişirme eğitimi veren şefler daha sonra ise baklava eğitiminde ustalıklarını gösterdiler. Kısa bir söyleşinin ardından Gençler İç Anadolu Mutfağı yemek yarışması ile de program son buldu. Programa Yozgat Vali Yardımcısı Şükrü Çakır, Yozgat Belediye Başkanı Kazım Arslan, İl Milli Eğitim Müdür Vekili Mehmet Tekin, Yozgat Tarım Gıda ve Hayvancılık İl Müdürü Ziyaattin Özdemir, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Ömer BAŞOL ,İçanapafed Yönetim Kurulu Başkanı Serkan Dursun ve yönetim kurulu üyeleri ile öğretmenler ve öğrenciler katıldı. 
17-02-2017
Yozgat’ta Ulusal Aşçılar ve Pastacılar Şampiyonası adı altında Türkiye geneli yemek yarışması planladıklarını açıklayan İçanapafed Yönetim Kurulu Başkanı Serkan Dursun, “Yozgat’ın mülki amirleriyle bir araya geldik. Geçen yıl Yozgat’a geldiğimizde görüşmeler sonucunda Ulusal Aşçılar ve Pastacılar Şampiyonası adı altında Türkiye geneli yemek yarışması yapmaya karar verdik.Ama daha çok ses getirmemiz lazım. Yozgat’ın insanını, halkını bu noktaya çekmeliyiz ve Yozgat’ta çok büyük bir etkinlik düzenleyeceğiz. Bu yarışmada Lokantacılar ve Kahveciler Odası, Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bizimle beraber olacak” dedi. 
17-02-2017
Yozgat’ta ciddi anlamda yemek kültürü olduğunu söyleyen Dursun, “Biz bütün İç Anadolu’yu gezen şefler olarak yöresel lezzetler çalışması yapıyoruz. Belli başlı iller öne çıkıyor bu illerin başında da Yozgat geliyor. Yozgat Belediye Başkanı Kazım Arslan ise Yozgat’ın tanıtımı için böyle uygulamaların sürekli hale getirilmesi gerektiğini belirterek 12-14 Mayıs tarihleri arasında Yozgat’ta düzenlenecek Türkiye geneli yemek yarışmasında İçanapafed Yönetim Kurulu ve üyeleri ile Yozgat’a gelecek aşçılar ve öğrencilere gereken desteği vereceklerini söyledi.

17-02-2017

 

Yapılan program sonrası Öğretmenler ile sohbet eden İl Milli Eğitim Müdür Vekili Mehmet TEKİN,Çok güzel bir organizasyon gerçekleştirildiğini dile getirerek ’’Ben eminim ki bu okuldan her mezun olan öğrenci ileride aşçılık sektöründe çok iyi yerlere gelecek ve sektörün büyük bir boşluğunu dolduracak .12-14 Mayıs ta gerçekleşecek yarışmada herkese başarılar diler bu organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür ederim’’ dedi.

17-02-2017

17-02-2017
17-02-201717-02-201717-02-201717-02-2017

Karatepe Mah. H.Ahmet Yesevi Cad. No57 Yeni Valilik Hizmet Binası Kat 2 66100 YOZGAT - 0 354 280 66 00 280 66 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.